Az Arcadia zenekar 1994-ben alakult egy baráti társaságból, majd kétszeri szünetet követően 2008-tól ismét aktívan működik. Különböző felállásokkal két úgynevezett demó került rögzítésre, 2001-ben (Tűzzel élj!), valamint 2005-ben (Egy álom után)! A kezdeti idők után ma ismét a saját zenék jelentik a fő csapásvonalat. A zenekar alapvetően a klasszikus hard rock - meavy metal vonalon mozog, magán viselve a 80-as évek magyar rockzenei hagyományait.
A Stratégia zenekar tízéves múltra tekint vissza. Ez idő alatt két albumot (2000. Láss Tisztán, 2002. A végzet kardja), és egy demót adtunk ki szerzői kiadásban. Ez ennyi idő alatt igen kevésnek mondható, de mentségünkre felhozhatjuk hogy sok tagcsere, és sokáig dobos hiány is hátráltatta a bandát. 2007-ben végre megtaláltuk ütősünket, és azóta felállás stabilnak mondható, az új dalok egymás után születnek. A régi lemezeink nem tükrözik hűen a zenekar mostani ízlését, de ez azt hiszem természetes, hiszen az azóta eltelt időben zeneileg rengeteget fejlődtünk, változtunk. 2008-ban rögzítettünk egy demót amiről küldjük a Múlt és Jelen című szerzeményt. Ez a felvétel már jobban közelít ahhoz a zenéhez amit 2009-ben szeretnénk stúdióban rögzíteni egy új album keretében. A zenei stílust nem szeretjük definiálni mert a melodikusabb rock.-tol, a metálon keresztül, trash, és progresszív elemek is találhatóak az új dalainkban. A zenekar szellemiségében képviseli a magyar értékeket, a dalszövegek mondanivalójának középpontjában, a haza szeretete, és általunk vélt igazságtalanságokra való figyelemfelhívás áll. Török József - ének, Mészáros István - basszusgitár, Kurunczi Ferenc - gitár, Győri Gergely - dob, Szilágyi Zsolt - gitár. A dalban hallható még billentyűn Kovács Róbert.
A Gyöngyvér zenekar 2005-ben alakult, mostanra pedig a hazai gothic metal scene egyik meghatározó alakja lett. Eddig hét demót, és két, szerzői kiadású nagylemezt (Lacrimosa - 2007, Világok Virága - 2008) tudhat magáénak a csapat. Tagok: Dózsa Erik - ének Mazán Attila - gitár, dalok&szövegek Vódli Csaba - dobok Erdős Viktor - bass Bessenyei Balázs - gitár
A NU RELIGION zenekar 2008. márciusában alakult. Műfaját tekintve MELODICROCK. Zene és szöveg Krcsmarik \"STEEW\" István (bassgitár). Hangszerelés K.I. és Sturm János (billentők). A dallamok szárnyaltatója Hartmann Gábor(ének). 18 saját dallal rendelkezünk ez idő szerint, emellett a fellépéseken Queesryche, Journey dalokat is megszólaltatunk. 2008 nyarán első helyezettként végeztünk az MRA által szervezett szerzői tehetségkutató versenyen. Mindenkit szeretettel látunk a koncertjeinken, aki szereti az IGÉNYES rock zenét.
2002-ben alakult az Ösztön zenekar. Többszöri tagcserék és egy év kényszerpihenő után a jelenlegi felállásunk a következő: Csabai Ferenc szólógitár; Varga József dob; Kámán Géza basszusgitár, vokál; Liszák János ritmusgitár, ének. Saját zenénket próbáljuk megszerettetni a közönséggel. Az úgymond törzstagok mellé folyamatosan érkezett és távozott basszusgitáros, énekes. Így nem tudtunk kiállni a színpadra. végül a gitárosunk vállalta fel az énekes feladatot. Dallamos rockzenét játszunk rock and roll elemekkel ötvözve. Kisebb fellépéseink voltak már Zalaegerszeg és környékén, motorostalálkozókon, klubokban, tehetségkutató versenyen... Számainkat Csabai Ferenc jegyzi. 2007-ben felvettünk magunk és ismerőseink szórakoztatására pár számból álló demót, ez a szám is onnan való. Próbálunk nyitni a nagyobb ismertség felé, mint szerintem, ahogy minden amatőr zenekar is próbál.
A debreceni Szeg zenekar 2009-ben tölti be 10. életévét. A több tagcserén átesett formáció 2006 óta állandósult tagsággal immáron a harmadik nagylemezét jelentette meg. 2002-ben a Petőfi Csarnok szabadtéri színpadán a Slayer előtt mutatkoztak be, majd a 2002-es Szigeten a Savatage előtt léptek fel. Három sikeres országos turnén voltak a Tankcsapda előzenekara, 2004-ben pedig az amerikai Activision játékfejlesztő és kiadó cég, a Szeg első lemezének hanganyagát választotta a Monster Garage c. játékuk aláfestő zenéjének. A játék alig egy év alatt 150.000 példányos eladást produkált csak Amerikában. A csapat első maxi lemezei és első lemeze angol nyelven íródtak, majd a 2005-ben megjelent második lemez óta magyar nyelven szólnak, a magyar közönséghez. Videoklipjeik a zenekari honlapon (www.szeg.net) és a Webcsatorna kliptárában is megtalálhatók, hanganyagaikba pedig Myspace oldalukon is bele lehet hallgatni. A zenekar kiadója 2005 óta a HammerWorld / EDGE, amely lehetővé tette, hogy hazai színtéren az underground szinten stabil háttér legyen mögöttük. A csapat menedzsmentje 2007 elejétől kezdve a Powerground, aki mind hazai, mind külföldi koncerteket szervez és a promóciót is ők végzik. A zenekar most mejelent, harmadik nagylemezét a saját home-stúdiójában rögzítette, keverte és masterelte Méhes János hangmérnök (korábban Tankcsapda) segédletével.
A Mytra zenekar 1996 év elején alakult, miután a feloszlott Prophecy-ből Hocza Róbert (gitár,ének), Békei Krisztián (basszusgitár) és Somodi Gábor (billentyűk) csatlakozott a már pár éve együtt zenélő Bartók Gáborhoz (gitár) és Zabari Lászlóhoz (dob). Az első fellépés ’96 augusztusában volt az évente megrendezésre kerülő Rockpárbaj nevezetű tehetségkutatón, amely sajnos az utóbbi években már nem került megrendezésre. Szintén ezen a versenyen a zenekar 1999-ben a 4. helyezést ért el és egy különdíjjal lett gazdagabb a Metal Hammer újság jóvoltából. Az ezután következő években több tagcsere is volt a billentyűs és basszusgitáros posztokon, de végül Oláh Larion (billentyűk) és Almási Zoltán (basszusgitár) zenekarhoz történő csatlakozása után 2000-ben elkészült a „Meaningless Heavenly Being” című Ep a Backwoods Productions gondozásában. 2002-től pár csendesebb év és újabb tagcserék következtek, majd 2005 év végére kialakult a jelenlegi felállás: Hocza Róbert és Dévényi Gábor gitárosok, Lovas Roland basszusgitár és Zabari László dob, valamint a muzsika instrumentális jellegű, gépi alapokkal támogatott irányvonalba tolódott el.
A Tirpunk zenekar 2000-ben alakult. Azóta átestünk egy tagcserén és egy taghozzáadódáson (van ilyen szó? :-)) is. 2004 óta vagyunk igazán aktívak, azóta évente úgy 35-40 koncertünk van. Turnéztunk több neves zenekarral is, többek közt a Fürgerókalábakkal, a Prosecturával, a Junkies-zal valamint az Alvin és a mókusokkal. Játszottunk a Szigeten két alakalommal (2005, 2006), valamint négyszer a Rockmaraton tehetségkutatóján (idén meg is nyertük a napi versenyt, így jövőre is ott leszünk). Egy demó és két lemeznyi anyag után idén szerzői kiadásban kijött az első lemezünk (de lemezszerződéssel így nem rendelkezünk), amiről a beküldött dal is származik....
A SYMPHONIUM zenekart PAPP BÉLA és SZALÁDI KÁROLY alapította 2005 novemberében. Az elképzelés az volt, hogy olyan jellegu^ zenét csináljanak, amelyet Magyarországon nem nagyon játszik senki. A mu^faj neoklasszikus metálként vált ismerté a világban. Úgy gondolták, hogy az általuk képviselt dallamos zenéhez könnyen fognak társakat találni, de tévedtek. És a hónapok múlásával az optimizmusuk is kezdett alábbhagyni. Hiába volt a sok hirdetés, ezeket nem a megfelelo~ emberek olvasták. Így jutottunk el 2006. márciusáig, amikor a Papp-Szaládi ketto~s egy négyszámos demo-t rögzített a K&E Stúdióban azzal a céllal, hogy ezzel eredményesebben tudnak megfelelo~ tagokat találni a csapatba. Megint eltelt öt eredménytelen hónap, bár a dalok azért közben íródtak. Végül a szerencse rámosolygott a Symphonium zenekarra. Egy véletlen folytán minden megváltozott. PAPP BÉLA (gitár) és SZALÁDI KÁROLY (ének) mellé csatlakozott PÁL DÁNIEL (dob), TÓTH ATTILA (bass), GÁBOR ZSIGMOND (gitár) és KISZELY TAMÁS (billentyu^), ami végül azt eredményezte, hogy elkezdo~dhettek az érdemi munkák. De ha minden ilyen egyszeru^en mu^ködne! De nem! Sajnos KISZELY TOMI munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tudta tovább vállalni a közös munkát, így kiszállt a csapatból. Sok próba és sok befektetett munka eredményeként 2007. áprilisában a zenekar koncerten is debütált az ELTE Informatikai Tanszékén, majd négy napra rá a WIGWAMBAN egy nagyszabású metál fesztiválon is megmutathatta képességeit. Azóta a SYMPHONIUM zenekar túl van jó pár sikeres koncerten, és minden leheto~séget megragad, hogy meghódítsa a világot jelento~ deszkákat� Mikor végre mindenki azt hitte most már teljesen sínen van a zenekar, Tóth Attila (MAUGLI) zenei nézetkülönbségek miatt kiszállt a csapatból. Ekkor már folytak a tárgyalások CSURGAI SÁNDOR (Nyanyi) billentyu^ssel, aki a számos válogatások után végre bevált. Egy hétre rá csodamód, az új basszgityós is meglett, Vaskó András (Fufi) személyében, aki 3 hét leforgása alatt megtanulta az akkor már 9 dalt befoglaló mu^sort. Hosszas gondolkodás után a zenekar megvált Szaládi Károlytól. Az így üresen maradt énekposztra lett felkérve Dobosi István (Dobozi), aki hamar feltalálta magát a klasszikus- és barokk harmóniákban. Karesszal nem személyi problémáink voltak, barátságára a jövo~ben is igényt tartunk. Sok sikert kívánunk neki ezúton is!